KONST / Litografier / Färglitografi 9714346
nr 971 4346
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), interiör, signerad 1976, 229/235, 58x48 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 27 juli 2015
kl 18:58:28
17/7 21:52:49
100 kr
25/7 22:49:08
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås